30 kwietnia 2021

Dla kogo przeznaczone są zajęcia z native speakerem? Czy tylko osoby

zaawansowane mogą czerpać korzyści z takich zajęć? Kiedy jest dobry moment żeby zacząć zajęcia konwersacyjne?

 

 

Większość osób ucząca się języka angielskiego, miała do czynienia z lektorem polskiego pochodzenia. W szkole publicznej uczą nauczyciele polscy, w wielu szkołach językowych nie ma możliwości uczenia się od native speakera. To oczywiście nic złego. Od lektorów polskiego pochodzenia, którzy z pasją i energią podchodzą do swojej pracy, można nauczyć się wiele. Jednak udział w zajęciach z osobą, która nie mówi po polsku, a jej językiem ojczystym jest język angielskim daje szanse na rozwój naszych umiejętności komunikacyjnych.

 

Kursanci powinni na swojej drodze edukacyjnej mieć szansę zanurzenia się w zajęciach prowadzonych przez native speakera.

Istnieje mylne przekonanie, że zajęcia z native speakerem przeznaczone są tylko dla osób, które na tyle opanowały język angielski, że mogą swobodnie komunikować się w języku obcym bez konieczności posługiwania się językiem polskim. Musimy to głośno i wyraźnie zaznaczyć - zajęcia z native speakerem dedykowane są dla każdego - niezależnie od wieku i umiejętności językowych.

 

Jakie korzyści ma kursant, który uczy się z native speakerem?

 

Ucząc się z native speakerem mamy możliwość zanurzenia się w języku. Cała lekcja prowadzona jest wyłącznie po angielsku, więc nie tylko coraz więcej rozumiemy, ale też jesteśmy w stanie coraz więcej powiedzieć. Wszyscy wiemy, że najlepiej języka można nauczyć się mieszkając przez dłuższy czas za granicą i otaczając się osobami mówiącymi tylko po angielsku. Na zajęciach z native speakerem możemy uczyć się w podobny sposób nie wyjeżdżając z Polski. Ponieważ lektor nie mówi w naszym języku, jesteśmy motywowani do używania angielskiej mowy, żeby porozumieć się na zajęciach. Uczniowie w szkole Energy mają możliwość uczęszczania na zajęcia z native speakerem co tydzień jako dodatkowe zajęcia, dzięki temu mogą ćwiczyć w praktyce to, czego nauczyli się na zajęciach z lektorem polskim oraz przede wszystkim naturalnej komunikacji, która przecież w nauce języka angielskiego jest najważniejsza.

 

Dlaczego lekcje z native speakerem są takie wyjątkowe?

Bardzo duże znaczenie ma osobowość lektora. Współpracujący z nami native speakerzy kochają uczyć, są otwarci i wyrozumiali. W naszej szkole native speaker współpracuje z polskimi lektorami. Każda grupa Plus ma dwa zajęcia w tygodniu z polskim lektorem, oraz pół godziny z nativem. Każde zajęcia podejmują ciekawe, współczesne tematy, które angażują do dyskusji i chęci podzielenia się z innymi swoim zdaniem.

 

Komu polecamy zajęcia z native speakerem?

Zachęcamy do nich absolutnie każdego ucznia. Niezależnie, czy ktoś już od dłuższego czasu szlifuje angielski, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z językiem. Gwarantujemy, że postęp w nauce języka szybko poszybuje do góry dzięki zajęciom z nativem. Od lat obserwujemy, jak uczniowie z grup Plus (objęci zajęciami z native speakerem) rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne. Nie boją się mówić, a jakiekolwiek egzaminy ustne nie sprawiają im żadnej trudności. Są osłuchani z językiem i potrafią się bez problemu wypowiadać po angielsku.

 

 

 

Naszym zdaniem możliwość uczenia się pod okiem native speakera to świetne rozwiązanie. Zwłaszcza dla osób, które w przyszłości będą obracać się w międzynarodowym towarzystwie.

 

Całe szczęście, że w szkole Energy mamy native speaker. W tym roku współpracuje z nami Keren Williams, pełna energii, ciepła i bardzo otwarta lektorka, która lubi rozmawiać ze swoimi kursantami i zachęcać ich do rozwoju językowego.

 

Zapraszamy na nasze kursy Plus do szkoły Energy w Radomiu i Skaryszewie.

 

 

Zajęcia z native speakerem dla kogo?